Najczęstsze problemy oraz obawy odnośnie stron internetowych oraz moje rozwiązania.

W tym wpisie znajdziesz najczęściej powtarzające się problemy klientów ze swoimi stronami internetowi, którzy zgłaszali się do nas. Oraz te kwestie, które są problematyczne przed stworzeniem nowej strony.

Spis treści

1. Brak własności strony internetowej.

Niejednokrotnie spotkałem się z przypadkiem, gdy niezadowolony klient szukał pomocy u innego wykonawcy. Niestety nie był do końca świadomy i korzystając z pozornej wygody, którą zaproponował mu twórca strony – czyli stworzeniu witryny na jego serwerze, wpadł w tarapaty.

Przy próbie zgłoszenia się do innej firmy niestety nie miał dostępu do swojej strony, a poprzednia firma sprawiała problemy, nie udostępniając zaplecza witryny. Wtedy niejako jesteśmy skazani cały czas na agencję, z którą rozpoczęliśmy współpracę.

Moje rozwiązanie:

Stronę, którą zrealizujesz ze mną, otrzymujesz na własność. W umowie zaznaczona jest kwestia pełnego przekazania praw autorskich.

Twoją inwestycją jest to, na co umówimy się podczas rozmów przed podjęciem współpracy. Daję gwarancję na to, że cena nie wzrośnie podczas realizacji.

Dodatkowo posiadasz pełną własność do serwera i domeny strony. Obie te rzeczy wykupione są na Twoje dane i należą całkowicie do Ciebie. Zwróć na to uwagę, gdy będziesz porównywał oferty innych firm.

1.1 Brak kontaktu z twórcą strony.

Jest to dosyć częsty przypadek, gdzie klient decyduję się na z pozoru atrakcyjną cenowo ofertę, która jest tańsza od konkurencji. Niestety nie zwracając większej uwagi, z czego tak niska wycena wynika.

W takiej sytuacji, gdy wybierzemy jednego z tańszych wykonawców zdarza się, że po pewnym czasie, gdy potrzebujemy dokonać jakichś zmian na stronie lub coś do niej dodać, kontakt z wykonawcą się urywa. Przez co tracimy dostęp do strony i niejednokrotnie, w przypadku gdy witryna postawiona jest na serwerze wykonawcy, jakikolwiek do niej dostęp.

Moje rozwiązanie:

Od samego początku współpracy z BaDra.Code rozmawiasz z jedną osobą. Jestem Twoim opiekunem w całym procesie. Od pierwszych rozmów przez przygotowanie indywidualnej, szerokiej oferty po wdrożenie strony i szkolenie z jej obsługi.

Masz 100% gwarancję na to, że nie będziesz musiał rozmawiać z kilkoma osobami, przez co Twoje oczekiwania mogą się po drodze po prostu rozmyć.

Dodatkowo każdy mój klient ma możliwość kontaktu ze mną 7 dni w tygodniu. Co ważne, również popołudniami, ponieważ wielu z nich pracuje na etacie lub prowadzi dodatkowy biznes i jedyną odpowiednią porą są właśnie popołudnia.

Pamiętaj: Udana i sprawna komunikacja to jeden z kluczy do tego, aby Twoja strona spełniała Twoje osobiste wymagania.

szybki i wygodny kontakt z firmą BaDra.Code

2. Trudne wprowadzanie zmian na stronie.

Często pojawiającym się pytaniem nowych klientów jest to, czy samodzielnie będą mogli wprowadzać zmiany na swojej stronie. Jest to zrozumiałe pytanie. Otrzymujesz swój produkt, każdy chciałby mieć nad nim kontrolę i możliwość zarządzania bez konieczności kontaktowania się za każdym razem z programistą, co dodatkowo przysparza kolejnych kosztów.

Również osoby, które mają już stronę, zwracają się do mnie z podobnym pytaniem. Co moglibyśmy zrobić, aby naszą stroną można było łatwiej zarządzać? Dodawanie wpisów jest bardzo trudne.

Moje rozwiązanie:

Na stronach, które tworzę, wykorzystuję WordPress z dodanym przyjaznym edytorem wizualnym. Jest to najpopularniejsza platforma, znana przez ogromną większość twórców stron. Masz pewność, że gdybyś chciał zgłosić się po pomoc do kogoś innego, z pewnością nie będzie miał problemu z udzieleniem Ci pomocy.

Dodatkowo do każdej realizacji przeprowadzam darmowe szkolenie online, na którym pokazuję wszystkie aspekty, które będą dla Ciebie ważne. Na przykład: zmiana tekstów, kolorów, zmiana numeru telefonu, dodanie nowego wpisu blogowego, zmiana zdjęć na stronie.

Kolejną rzeczą jest darmowa baza wiedzy. Na mojej stronie znajdziesz odpowiedzi na te pytania. Dodatkowo jest ona ciągle uzupełniana, a Ty cały czas będziesz mógł korzystać z nowej wiedzy.

przykład edycji tekstu na stronie internetowej: nataliawilenskafotografia.pl

3. Ciężki do prowadzenia blog, który nie pozycjonuje się w wyszukiwarkach.

Kolejnym problemem, częściej u osób, które mają już stronę i przychodzą do mnie po pomoc z jej przebudową, jest problematyczny blog.

Zdarza się, że wygląda on po prostu źle, pojawiają się problemy z dodawaniem multimediów oraz pozycjonowaniem wpisów.

Moje rozwiązanie:

Oprócz domyślnego dodawania wpisów blogowych WordPress, dodaję do strony szablony wpisów. Jeśli masz więcej kategorii, które mogą się od siebie różnić, szablonów będzie kilka. Jednym kliknięciem wybierasz, w jaki sposób dana treść ma się prezentować finalnie na stronie.

Dodatkowo podczas szkolenia pokazuję, jak w pełni wykorzystać potencjał wtyczki RankMath SEO. Dzięki temu każdy Twój wpis blogowy jest dużo bardziej skuteczniejszy.

4. Problem z wykonywaniem aktualizacji strony. Strona „się rozjechała”.

O każdą stronę internetową trzeba po prostu dbać. Strony WordPress mają to do siebie, że raz na jakiś czas pojawiają się aktualizacje, które mocno rekomenduję, aby wykonywać.

Często słyszę obawy klientów o to, że po dokonaniu aktualizacji coś na stronie się popsuje, przestanie się wyświetlać. Tak na prawdę jest to mit, który nie wydarzy się na od początku dobrze przygotowanej stronie.

Moje rozwiązanie: Otrzymujesz pełną instrukcje wykonywania kopii zapasowych. Przygotowaną indywidualnie w zależności od tego, z jakiego serwera korzystasz. Strona nie posiada zbędnych dodatków i niepotrzebnego kodu, który mógłby sprawić problemy. Jeśli masz jakieś obawy, jestem dostępny.

5. Duża liczba wtyczek, które stanowią problem z działaniem strony.

Nie ukrywam, że ten punkt to jedna z większych zmór. Gdy klient, który posiada swoją stronę i potrzebuje pomocy ze zmianami i jej modernizacją.

Po zalogowaniu do WordPress widzę kompletny armagedon. Bardzo często widzę ponad 30 wtyczek. Jest to ogromny błąd. Wiele prostych rzeczy, które można uzyskać kilkoma linijkami kodu, bardzo często dodawanych jest do strony poprzez kolejną wtyczkę i kolejną, i kolejną.

W takiej sytuacji robi nam się naprawdę spory problem. Każda próba ingerencji może skończyć się katastrofą dla strony.

Moje rozwiązanie:

Na stronach, które tworzę. instaluję maksymalnie 10 wtyczek i to już komplet, włącznie z obsługą formularzy, ciasteczek czy Analityki Google.

Lista zainstalowanych wtyczek na stronie sundance.pl – 7 elementów

6. Kłopoty z działaniem formularzy

Często powtarzającym się problemem są niedziałające formularze kontaktowe na stronie. Może to przysporzyć sporo kłopotów firmie wydającej pieniądze na reklamę, która prowadzi na odpowiednią podstronę. Niestety w tym miejscu mamy niedziałający formularz. Na dodatek nie wiemy, kiedy przestał on działać i nie możemy tego w żaden sposób zweryfikować, a wszystkie próby kontaktu przepadły.

Moje rozwiązanie:

W ramach stworzenia strony internetowej otrzymujesz formularze kontaktowe połączone z dowolną liczbą Twoich skrzynek pocztowych. Przed dodaniem formularza na stronę dokładnie go testuję i potwierdzam jego działanie.

Na wypadek, gdyby coś się wydarzyło, gdy strona już działa, jesteś dodatkowo zabezpieczony. W panelu swojej strony znajdziesz zakładkę „Submissions” – gdzie pojawiać będą się kopie wszystkich prób przesłania zapytania z formularzy kontaktowych. Nawet tych nieudanych. Dzięki temu kontakt do potencjalnego klienta zawsze będzie u Ciebie.

6.1 Na moje skrzynki przychodzi bardzo dużo spamu przez formularze na stronie.

Jest to kolejna kwestia, z którą zgłaszają się do mnie klienci. Na nowo zbudowanej stronie internetowej pojawia się ogrom spamu, który zalewa firmowe skrzynki pocztowe.

Moje rozwiązanie:

Dzięki nowoczesnemu zabezpieczeniu reCAPTCHA w wersji v3, spam na Twojej stronie jest praktycznie wykluczony. Dodatkowo jest to przyjazne dla użytkownika rozwiązanie. Nie musi wpisywać wyniku dodawania czy wybierać obrazków. reCAPTCHA w wersji v3 potrafi rozróżnić zachowanie człowieka od bota.

W prawym dolnym rogu podstrony, na której znajduje się zabezpieczony formularz, pojawi się ikonka reCaptcha z linkiem do polityki Google. To wszystko 🙂

formularz bezpłatnej propozycji ze strony badracode.pl

7. Moja strona internetowa jest niewidoczna w wyszukiwarce.

Bardzo częsta przypadłość nowych stron. Zdecydowanie tych realizowanych niższym kosztem lub takich, gdzie wycena agencji nie zawierała przystosowania SEO strony w podstawowym zakresie.

Jest to spory kłopot. Najpierw czekamy bardzo długo na to, aż roboty Google zobaczą naszą stronę i dodadzą ją do indeksu. Nie zawsze te podstrony, na których zależy nam najbardziej – na przykład ofertowe, pojawiają się szybciej w wyszukiwarce.
Później mamy problem z pozycjami naszych podstron w Google. Jesteśmy po prostu niewidoczni na wyszukiwane hasła. A to przez brak konfiguracji SEO pod wyszukiwarkę.

Moje rozwiązanie:

Każda tworzona przeze mnie strona internetowa posiada: wprowadzone teksty alternatywne obrazków, meta opisy do Google – to te krótkie teksty pod nagłówkiem w wynikach wyszukiwania, optymalizację szybkości strony, która jest istotna w kwestii SEO, linkowanie i kilka innych aspektów.

Dodatkowo przygotowuję mapę witryny i ręcznie przesyłam ją do Google, co drastycznie przyspiesza widoczność Twojej strony w wyszukiwarce.
Zamiast po 2-3 miesiącach, pojawiasz się w niej po 3-4 dniach.

optymalizacja SEO strony internetowej z wykorzystaniem wtyczki RankMath

8. Brak materiałów lub niekompletne treści.

Pewnie zastanawiasz się czy musisz skompletować wszystkie potrzebne materiały, czyli między innymi zdjęcia, teksty, infografiki czy ikony przed rozpoczęciem współpracy?

Drugą kwestią, która nurtuje Cię w tym momencie to to, czy musisz wszystkie te treści posiadać własne?

Prawda jest taka, że jeśli oferujesz usługi, to im więcej własnych zdjęć z realizacji posiadasz, tym lepiej dla odbioru witryny przez odwiedzających.

Moje rozwiązanie:

Nie musisz wszystkiego kompletować przed rozpoczęciem pracy. Tak naprawdę cześć rzeczy ustalamy w trakcie i wtedy ostatecznie decydujemy o tym, co powinno znaleźć się na twojej stronie internetowej.

Poza tym część materiałów graficznych otrzymasz ode mnie w trakcie prac, stworzonych specjalnie pod Twój projekt.

Dodatkowo możesz bezpłatnie korzystać z mojej ogromnej bazy zdjęć, ikon oraz filmów.

Teksty również rozbudowuję w ramach tworzenia strony.

Napisz Do Nas

Sprawdź czy możemy pomóc w Twoim przypadku.

Bezpłatna Propozycja

Masz pomysł na nową stronę? Prowadzisz biznes lub planujesz założyć nową firmę?

Napisz nam krótką wiadomość.

W odpowiedzi na Twoje zapytanie prześlemy Ci listę kilku pytań. Na ich podstawie będziemy mogli zaproponować Ci konkretne działania, idealnie dopasowane do Twojej obecnej sytuacji.

5/5

5/5 Według Opinii z Google

Kontakt Bezpośredni